צרו
איתנו
קשר

תמלול ראיונות והרצאות

אחת הדרכים המיטביות לשמיעת נתונים ממקור ראשון היא לראיין אדם מומחה שהוא בעל ידע רב. זה יכול להיות איש צבא בעל רקע ספציפי, פוליטיקאי, איש אקדמיה ועוד.

מהלך תמלול ריאיון

במהלך תמלול ריאיון המרואיין ישוחח על נושאים רבים ולאור הידע הרב שלו לעיתים הדיבור הוא מהיר מאד וקשה לעמוד בקצב שלו כדי להבין את מלוא המילים. לכן המומחים של חברת תמלול סטנוגרמה פועלים על פי שיטת עבודה שמוכיחה את עצמה לאורך שנים.

המקליט המיומן של החברה מבצע רישום מדויק של שם האדם שמתראיין או אם יש כמה דוברים ולאחר מכן עם תחילת השיחה הוא מבצע הקלטה עד לתום הריאיון. השלב הבא הוא תמלול ראיונות באמצעות תוכנה ייעודית למטרה זו. בדרך זו אין מילים שמתפספסות וכל מי שיקרא בעתיד את המידע מתוך שיחה זו יבין את כל אחת מהמילים. זהו נושא מהותי במיוחד כשיש למעלה מדובר אחד ולא אחת המילים של האחד נכנסות במילותיו של השני ולכן קשה מאד לנטרל את מילותיו של כל אחד מהם.

בתום תמלול ראיונות אנשי המקצוע של סטנוגרמה עוברים על כל המלל ובמידת הצורך מבצעים תוספות פרטניות על פי ההקלטה כדי להדגיש מילים שאינן ברורות לחלוטין.

תמלול ראיונות והרצאות

סוגי ראיונות וחשיבות התמלול

אנשי האקדמיה משתמשים רבות בכלי הריאיון כדי לשמוע חוויות מהמרואיינים וללמוד מכך לטובת מחקרים ועבודות. עיתונאים משתמשים בראיונות באופן כמעט קבוע כדי לשמוע דעות, חוויות. בעוד אנשי האקדמיה משתמשים בפורמטים מובנים של ראיונות, אנשי העיתונות יכולים לגוון את ראיונותיהם ולפעמים ישתמשו בריאיון אישי, לפעמים בריאיון לצורך קבלת מידע ולפעמים בריאיון להבעת דעה. תמלול ראיונות הוא תהליך ארוך שלוקח זמן ודורש דייקנות מקסימלית. המראיינים הם לרוב עסוקים ולכם יעדיפו להעביר את תמלול ראיון לסטנוגרמה שהיא חברה מקצועית בעלת ניסיון שתהפוך את הריאיון המוקלט לתוכן כתוב שבו ישתמשו לטובת עבודתם האקדמית או כתבתם בעיתון או באתר.

תמלול הרצאות

כאשר יש צורך לבצע תמלול הרצאות, מומחי ההקלטה מכינים את הציוד הנדרש וזאת בהתאם למרחק שלהם מהמרצה, גודלו של האולם, אם קיימת אקוסטיקה טובה או לא, כמה משתתפים נמצאים באולם ועוד.
אחד הקשיים נובע מהעובדה שכאשר יש קהל רב יש רחשי רקע לאור שיחות בין האורחים ורעשים נוספים. לכן הציוד מנטרל את כל קולות הרקע כדי לתמלל ראיון והוא מאפשר לבצע בשלב שני תמלול הרצאות מדויק ביותר.

ראיונות עם עיתונאים

לעיתונאים יש ידע עצום כיוון שהם סוקרים תחומים רחבים כמו צרכנות, תעופה, צבא ועוד לאורך שנים רבות. זו הסיבה שציבור רב צמא לשמוע של כל מילה וכל הגה. זו הסיבה שהמתמלל מבצע כמה פעולות מדויקות בדרך הטובה ביותר לתמלול ראיונות:

  1. מקליט ריאיון עיתונאי לכל אורכו תוך בקרה תמידית שאכן ההקלטה עובדת.
  2. במקומות שבהם יש מערבולת של מילים או הפרעות מהקהל אשר משבשות את ההקלטה, הוא עוצר את ההקלטה או רושם לעצמו הערות על המלל המדויק ולאחר מכן הוא ממשיך בהקלטה.
  3. כתוצאה מכך תמלול ראיונות שמפיקים המומחים הוא מושלם.

תמלול ראיון לסטודנטים באוניברסיטה

החומר הרב שנלמד מצריך שינון ולכן כאשר משוחחים עם הפרופסורים או הדקנים על נושא ספציפי חשוב לבצע לאחר מכן תמלול ראיונות לסטודנטים. בדרך זו אפשר תמיד לקרוא את החומר ולהבין אותו באופן מעמיק.

תמלול ראיון לסטודנטים

תמלול ראיונות דרך סיפורי חיים

לאנשים רבים יש סיפורי חיים מסקרנים והם מעוניינים להשאיר אותם כמזכרת משפחתית לדור ההמשך לפני שהם ישכחו אותם. לכן הם שוכרים שירותי תמלול הקלטות של מומחה בנישה זו שמנחה את הלקוח על איזה נושא לספר כדי שיהיה מלל ספציפי בכל אחד מהפרקים של תיעוד סיפורי חיים.

חברת תמלול ראיונות והרצאות מקצועית

לצורך תמלול ראיונות והרצאות, יש צוות מקצועי של מתמללים בעלי הבנה בתחום בו בוצע הריאיון, הם מכירים מונחים ואת השפה המדוברת של התחום שבו עוסק המראיין, המתמללים הם בעלי שפה עשירה ויכולת דיוק והקפדה על תמלול הקלטות באופן מדויק.

בעת תמלול ראיון המתמלל חייב להיצמד לדברים שנאמרו על ידי המרואיין ולהימנע מהכנסת טונים או תוספות. בסופה של עבודת תמלול מידע, יקבל המראיין את הריאיון המוקלט כמסמך כתוב ערוך ומוכן להמשך עבודה.

חברת תמלול ראיונות והרצאות סטנוגרמה מעניקה מוצר ברמה גבוהה ביותר לביצוע תמלול בדרך הכי מקצועית שיש. אז אם אתם זקוקים לתמלול, השאירו לנו פרטים ואחד המומחים של סטנוגרמה ישוחח אתכם בקרוב.

מוזמנים להתרשם ממגוון השירותים הרחב שלנו בתחום התמלול:

  1. תמלילי שיחות
  2. תמלול שיחות מוקלטות
  3. תמלול שיחות לבית משפט
  4. תמלול הקלטות סתר לבית משפט
  5. הקלטה ותמלול דיונים משפטיים
  6. הקלטה ותמלול לבוררויות

שאלות נפוצות בנושא תמלול ראיון

אומנם יש לנו כמה צוותים ומכשור רב, אך חשוב להזמין לפחות שבועיים שלושה מראש שירות זה.

אנחנו משתמשים בתוכנה ייעודית ולכן המלל מוכן תוך פרק זמן קצר, לשביעות רצונם של הלקוחות.

שתפו את המאמר:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב print

פוסטים נוספים שיעניינו אותכם

מה זה תמלול?

מה זה תמלול?

ישנם מקרים שבהם אנחנו נדרשים להעביר שיחה מוקלטת למצב כתוב. יש לכך שיטות מקצועיות מדויקות אשר מבוצעות על ידי הצוותים של סטנוגרמה. מהו תמלול? תמלול

קרא עוד »
מקצועיות של תרגום מסמך סרוק

תרגום מסמך סרוק

עד לא מכבר מסמך סרוק באופציה של PDF , היה קשה מאד לתרגם. היה צורך להעביר זאת ל word  ורק לאחר מכן לבצע את התרגום.

קרא עוד »
מעוניינים בשירותי תרגום מקצועיים?

תפריט נגישות

מעוניינים
שנחזור אליכם?

השאירו הודעה כאן
או צרו קשר