צרו
איתנו
קשר

היועדות חזותית לשכת עורכי הדין

קיום של דיון משפטי באמצעות שיחות וידאו נכנס כחלק מהתקנות החדשות של סדרי הדין האזרחי. סוגי דיונים שייתכן שייערכו באמצעות שיחות וידאו או בשמן, היועדות חזותית, יהיו דיונים של קדם משפט, דיוני עדות מוקדמת ושמיעות עדות. היועדות חזותית לשכת עורכי הדין היא דיון משפטי לכל דבר וחלים עליו כל כללי ההתנהגות אשר נהוגים בדיונים המתקיימים בבית-המשפט כולל כללי אתיקה אשר חלים על עורכי-הדין.

היועדות חזותית – למה הוקמה?

בינואר 2021 נכנסו לתוקף תקנות לסדר הדין האזרחי. בהתאם להחלטה של ועדת האתיקה ובעקבות מצב החירום שאליו נקלעה ישראל בשל משבר הקורונה, תקנה 72 קבעה את האפשרות לשמוע עדות באמצעות היועדות חזותית בלי שיהיה צורך גם בקיום דיון פרונטלי. 

לבית משפט יש את הרשות להתיר שמיעת עדות באופציה של היועדות חזותית תחת מספר תנאים וביניהם, העובדה שהגעת העד אל בית המשפט תקשה עליו והוא אישר את מתן עדותו בדרך של היועדות חזותית; העדות של העד משמעותית לסוגיות אשר שנויות במחלוקת; העד לא נמצא בתחומי המדינה ואין מניעה של המדינה שבה הוא נמצא להשמעת עדות בתוך תחומיה בדרך זו.

היוועדות חזותית​

סטנוגרמה . שירותי היוועדות חזותית לשכת עורכי הדין

בין יתר סוגי הדיונים אותם ניתן לנהל במסגרת היוועדות חזותית נכללים הדיונים הבאים:

 1. דיון קדם משפט (בהתאם לתקנה 61/ג' לתקנות סדר הדין האזרחי).
 2. עדות מוקדמת (בהתאם לתקנה 63/8 לתקנות סדר הדין האזרחי).
 3. שמיעת עדות (בהתאם לתקנה 72 לתקנות סדר הדין האזרחי).

בהתאם לתקנות הנ"ל, היוועדות חזותית בכל אחד מסוגי הדיונים המופיעים לעיל, מהווה דיון משפטי המחייב את המשתתפים בו להקפיד על מראה ייצוגי (הופעה במדי משפט), ושמירה על תרבות הדיון המשפטי והתנהגות נאותה. כמו כן, חל איסור על ממשתפי הדיון לנטוש את חדר השיחה ו/או לכבות את המצלמה בה הם עושים שימוש לפני תום הדין. בנוסף, חל איסור לעשן ו / או לאכול במהלך הדיון ויש לוודא מראש כי הדיון מתקיים ומתנהל בסביבת רעש נמוכה.  

סטנוגרמה. היוועדות חזותית במערכת המשפט מאז 1987

אנחנו בחברת סטנוגרמה, חברת התרגום והתמלול של ישראל, עוסקים ומתמחים בתחום ההיוועדות החזותית במערכת המשפט הישראלית מאז שנת 1987 ולאורך השנים ביססנו את מעמדנו המקצועי כאוטוריטה בתחום. לרשותנו, צוותי תיעוד חזותי בכל רחבי הארץ, כאשר כל צוות מקצועי מטעמנו עושה שימוש במערכות ציוד מתקדמות למטרות קיומם של דיונים משפטיים במסגרת שירותי Video conference – היוועדות חזותית.

מעטפת השירות המוצעת על ידינו נועדה לצרכי ניהול דיונים משפטיים מרחוק והיא כוללת:

 1. פתרונות שירות לצורך צילום וידאו לאורך כל שלבי הדיון
 2. פתרונות שירות בתחום התרגום והתמלול המשפטי לצורך קיום הליכי חיקור דין במסגרת הליך משפטי המתנהל בחו"ל
 3. פתרונות שירות בתחום הקלטת אודיו

ופתרונות שירות נוספים המותאמים לכל סדרי הדין האזרחי המתנהלים במסגרת היוועדות חזותית.

היועדות חזותית לשכת עורכי הדין היא אופציה חליפית למפגש של פנים מול פנים והיא נעשית בדרך של התקשרות ויזואלית וקולית באמצעות טכנולוגיה אינטרנטית במעגל סגור המאפשרת לאנשים אשר נמצאים במקומות שונים לקיים דיון תוך שהם רואים ושומעים איש את רעהו. 

היא מתקיימת כאשר בבית המשפט ישנו צג מסך אשר מאפשר לנוכחים בחדר לצפות ולהקשיב למשתתפים בדיון באמצעות מערכת שמע ומצלמה שמתמקדת בכל שמתרחש בחדר הדיונים. 

חברת סטנוגרמה מספקות שירותי וידאו נחוצים לכלל בתי המשפט ובתי הדין אשר נעזרים באופציה של היועדות חזותית לשכת עורכי הדין לצורך גביית עדות, חתימה על תצהירים וכו'. מערכות הווידאו אשר משתתפות בטכנולוגיה זו הן איכותיות ומתקדמות שכן מדובר בדיונים חורצי גורלות שלעתים מתקיימים בין מספר רב של משתתפים אשר נמצאים בנקודות שונות ומרוחקות בן בארץ והן ברחבי עולם.

חברת תרגום סטנוגרמה מתמחה במתן שירותים עבור היועדות חזותית עם מגוון של פתרונות לקיום דיונים משפטיים שונים בסטנדרטים גבוהים ותוך התבססות על ידע מקצועי של שנים רבות בכל התחום הזה. 

אתם מוזמנים להתרשם ממגוון רחב של שירותים ופתרונות שאנו מציעים וליהנות מצוות עבודה מיומן ומקצועי שיגיע עד לבית המשפט וייבצע את התקנת הציוד המתקדם.

חברת סטנוגרמה מציעה פתרונות  בתחום שירותי היוועדות חזותית לשכת עורכי הדין ואולמי דיונים בבתי משפט.

מוזמנים להתרשם ממגוון השירותים הרחב שלנו:

 1. תרגום סימולטני
 2. תרגום עוקב
 3. תרגום פיננסי
 4. תרגום מסמכים 
 5. תרגום אקדמי
 6. תמלילי שיחות
 7. תרגום משפטי

תפריט נגישות

מעוניינים
שנחזור אליכם?

השאירו הודעה כאן
או צרו קשר