צרו
איתנו
קשר

הנגשת פרוטוקולים לעיריות ולמועצות מקומיות

לאחרונה הוחל באכיפת תקן 5568 ותקנה 35 ג' לחוק הנוגע לנושא הנגשת פרוטוקולים לעיריות ולמועצות מקומיות. המטרה של חוק זה היא שהמידע הקשור לעניינים מוניציפליים יהיה זמין לאורך כל הזמן וכל תושב של העיר או של המועצה המקומית יוכל לעיין במידע שמעניין אותו.

חוק הנגשת פרוטוקולים לעיריות ולמועצות מקומיות

כשמדובר על הנגשת מידע, הכוונה היא לקבצי PDF הכוללים הנגשת פרוטוקולים לעיריות ולמועצות מקומיות. בכל קובץ מסוג זה יהיה מידע מושמע וגם מידע מתומלל אשר מבוסס על קובץ השמע. המומחים של סטנוגרמה נמצאים בישיבות האלו ובעזרת המכשור המתוחכם שלהם הם מבצעים הקלטות איכותיות של כל מה שאמר כל אחד מהדוברים בישיבה.

לאור הטיב הגבוה של כל אחד מהמכשירים האלו, אפשר לשמוע באופן ברור ומובן כל מה שנאמר בחדר ולזהות את הדובר על פי המידע הראשוני שהועבר לתוכנה. כך מתקבל תמלול הכולל בתחילת השורה את שמו של הדובר ובהמשך את המלל שהוא אמר.

החשיבה של חוק הנגשת פרוטוקולים

המטרה של חוק הנגשת פרוטוקולים לעיריות ולמועצות מקומיות היא ליצור ניווט של גלישת המשתמש אשר יוכל לגלוש באתרים ציבוריים, אשר תמיד מאפשרים כניסה לכל אדם שהנושא של ישיבות המליאה או של ועדות המשנה מעניין אותו וחשוב לו לשמוע מה אמר דובר זה או אחר. על פי חוק חופש המידע, כל אזרח יכול לצפות, לשמוע ולקרוא את הפרוטוקולים האלו וזאת על פי מנהל תקין. לכן לאחר קבלת המידע המלא מחברת סטנוגרמה, העובד האחראי על כך מעלה לאתר הרשת את הקבצים הרלוונטיים.

אי מילוי חוק הנגשת פרוטוקולים לעיריות

לאחר תקופה ארוכה של הטמעת נהלי העבודה, החלו פעולות אכיפה נגד גורמים מוניציפליים שאינם מבצעים את הנדרש מהם על פי החוק. מדובר בקנסות בסכומים גבוהים ביותר ולכן ראשי המועצות המקומיות והעיריות הבינו שעדיף להם להיכנס ללופ הנדרש של הנגשת פרוטוקולים לעיריות ולמועצות מקומיות, ולא לשלם קנסות בסכומים עצומים של מאות אלפי שקלים.

זו הסיבה שבתקופה האחרונה, יש יותר ויותר עיריות ומועצות שמבצעות את דרישות התקן באופן ומוקפד וכך הן לא חשופות לקנסות גבוהים.

אם עדיין לא הטמעתם את דרישת התקן, אתם מוזמנים לשוחח עם אנשי הצוות המיומנים של סטנוגרמה וכך לקדם את התהליך. הם ידאגו שתקבלו קבצים מושלמים ותוכלו להעלות אותם לאתר האינטרנט. בדרך זו יש לפעול באופן קבוע לאחר כל אחת מהישיבות.

מוזמנים להתרשם ממגוון השירותים הרחב שלנו:

  1. תרגום סימולטני
  2. תרגום עוקב
  3. תרגום פיננסי
  4. תרגום מסמכים 
  5. תמלילי שיחות
  6. רישום פרוטוקולים
  7. תרגום משפטי
שתפו את המאמר:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב print

פוסטים נוספים שיעניינו אותכם

מה זה תמלול?

מה זה תמלול?

ישנם מקרים שבהם אנחנו נדרשים להעביר שיחה מוקלטת למצב כתוב. יש לכך שיטות מקצועיות מדויקות אשר מבוצעות על ידי הצוותים של סטנוגרמה. מהו תמלול? תמלול

קרא עוד »
מקצועיות של תרגום מסמך סרוק

תרגום מסמך סרוק

עד לא מכבר מסמך סרוק באופציה של PDF , היה קשה מאד לתרגם. היה צורך להעביר זאת ל word  ורק לאחר מכן לבצע את התרגום.

קרא עוד »
מעוניינים בשירותי תרגום מקצועיים?

תפריט נגישות

מעוניינים
שנחזור אליכם?

השאירו הודעה כאן
או צרו קשר