צרו
איתנו
קשר

מה זה תמלול?

ישנם מקרים שבהם אנחנו נדרשים להעביר שיחה מוקלטת למצב כתוב. יש לכך שיטות מקצועיות מדויקות אשר מבוצעות על ידי הצוותים של סטנוגרמה.

מהו תמלול?

תמלול הוא העברת חומר מפורמט של שמע לפורמט של כתב. ישנם אנשי מקצוע רבים שמשתמשים בהקלטות לצורך עבודתם ולאחר מכן הם מעבירים את ההקלטות לכתב. גם בתי משפט עושים שימוש רב בתמלול הקלטות וגם חברות רבות שבוחרות לתעד את ישיבותיהן בהקלטה ולסכם אותן מאוחר יותר בכתב.

אנשי מקצוע שמבינים מה זה תמלול יודעים כי עליהם להיות בעלי יכולת ריכוז, שמע ודיוק גבוהים במיוחד. בעלי שפה עשירה, זריזות ואחריות. פעמים רבות התמלול הנדרש עוסק בתחומים מקצועיים שונים וחשוב שאנשי התמלול יהיו בקיאים בנושא הרלוונטי, יכירו מונחים מהתחום, את השפה המדוברת ואת הסלנג המקובל בתחום.

סוגי תמלול נפוצים

מכיוון שמדובר בהליך של המרת שפה מדוברת או מוקלטת לטקסט כתוב, חשוב לדייק באופן מקסימלי ולבצע את ההליך באופן מפורט ונכון וגם לבצע הפרדה בין סוגי תמלול. ישנם בתחום כמה סוגים נפוצים של תמלול למשל:

 1. תמלול משפטי – זהו תמלול של הקלטות שמוגשות כראיות לבית המשפט, כגון שיחות טלפוניות, ראיונות, דיונים וכו'. תמלול משפטי דורש דיוק גבוה כמו שימוש בשפה מתאימה ומושגים משפטיים, זיהוי של הדוברים וחתימת מומחה.
 2. תמלול אקדמי למשל הוא תמלול של חומר לימודי מגוון, כגון הרצאות, שיעורים, ראיונות למחקרים, עבודות שונות ועוד, כאשר תמלול זה יכול להיות נקי מכל המילים המיותרות וכפולות, ותמלול מקורי שומר על כל התוכן הנאמר באופן מלולי.
 3. תמלול אשר משמש כפרוטוקול- זהו תמלול של ישיבות חשובות, שימועים, פגישות עסקיות וכו’.
 4. תמלול כתוביות של קטעי וידאו או אודיו.

האתגרים העומדים בפני המתמלל

תפקידו העיקרי של מתמלל הוא להמיר את החומר המוקלט לטקסט כתוב מה שדורש ממנו מיומנות מאוד גבוה וכישורים לכך, כמו למשל:

 • להבין את השפה, המבטא, המונחים, והקשר של הדוברים.
 • לזהות את הדוברים באופן מדויק ולהבדיל בין הדוברים.
 • המלל חייב להיות מדויק עקבי ואמין.
 • עליו גם להתמודד עם רעשי רקע, צלילים ולפעמים דיבור לא ברור ולהצליח לזהות מלל מתוך הרעש.
 • להתאים את התמלול לסגנון המבוקש בהתאם לבקשת הלקוח או סוגי תמלולים.

בחירת חברת תמלול מקצועית

לאחר שהבנתם מה זה תמלול כשאתם נזקקים לשירותי תמלול חשוב לבחור בחברה תרגום כמו סטנוגרמה שאנשיה הם בעלי ניסיון בתחום. תמלול הקלטות הוא חלק חשוב מהצלחת פרויקט, ניהול ארגון או כתיבה מאמר ולכן יש להתייחס בכובד ראש ולהשקיע בתמלול ההקלטות המקצועי.

זקוקים לתמלול?

אם אתם זקוקים לתמלול הקלטות לצורך מקרה משפטי, תיעוד או כל מקרה אחר, צרו אתנו קשר ואנחנו נעזור לכם להבין מה זה תמלול ואיך הוא יכול לעזור לכם. הצוותים המיומנים שלנו יבצעו זאת בטיב מעולה.

מוזמנים להתרשם ממגוון השירותים הרחב שלנו בתמלול:

 1. תמלילי שיחות
 2. תמלול שיחות מוקלטות
 3. תמלול הקלטת ראיונות
 4. תמלול שיחות לבית משפט
 5. תמלול הקלטות סתר לבית משפט
 6. תמלול ותרגום שיחות מוקלטות
 7. הקלטה ותמלול בדיונים משפטיים
 8. הקלטה ותמלול בבוררויות

שאלות נפוצות על תמלול

1.בתי משפט מבצעים תמלול הקלטות של שיחות מוקלטות.
2.עיתונאים ותחקירנים שמבצעים ראיונות.
3.חברות גדולות משתמשות בהקלטות ישיבות במקום כתיבת פרוטוקול

עבודתו של המתמלל היא להקשיב להקלטות ולהעביר את הנשמע לפורמט כתוב. לשם כך עליו לשמוע שוב ושוב את ההקלטה, לוודא שהבין את הנאמר, להקליד את הנאמר ולבדוק כי הכתוב תואם את הנשמע.

תמלול אינו תרגום אך לעתים רבות יש דרישה להפוך שיחת שמע בשפה מסוימת לכתוב בשפה אחרת. במצב כזה המתמלל גם מתרגם ולכן עליו להיות בקיא בשתי השפות הנדרשות.

שתפו את המאמר:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב print

פוסטים נוספים שיעניינו אותכם

תמלול באנגלית

תמלול באנגלית

תמלול הקלטות הוא העברת טקסט שנאמר בהקלטות שמע באמצעות הקלדתו על-גבי מסמך. תמלול באנגלית מתבצע כשיש צורך לתמלל הקלטה בשפה האנגלית ולהעבירה לטקסט שגם הוא

קרא עוד »
מעוניינים בשירותי תרגום מקצועיים?

תפריט נגישות

מעוניינים
שנחזור אליכם?

השאירו הודעה כאן
או צרו קשר